fbpx

Avaleht/Blogi/

Mis on C-kood ning kuidas seda e-ostlemisel kasutada?

Mis on C-kood?

C-kood on unikaalne viiekohaline numbrikombinatsioon, mis avab Sinu kodulähedase C-box pakikapi kapiukse Sinu määratud ajaperioodiks (aka ajaks, mil oled broneerinud endale C-box mobiili- või veebiäpis sobival temperatuuril pakikapi).

C-kood on võluvõti, mis teeb C-box’i avatuks kõigile kulleritele, kaupmeestele ja ka eraisikutele. Tänu C-koodile saad oma koduuksel paiknevasse C-box termoregulatsiooniga pakikappi tellida kaupu „tarne koju“ meetodil kõikidest e-poodidest ning ka eraisikutelt.

Kes ja kust saab C-koodi?

C-kood kaupade sisetamiseks

C-box pakikapi broneerimine ja C-koodi genereerimine mobiili- ja veebiäpis

C-koodi kaupade kappi sisestamiseks genereerib C-box veebiäpp (või App Storest/Google Play’st allalaaditud mobiiliäpp), kui broneerid endale pakikapi kindlaks ajaperioodiks.

Kui soovid kasutada C-box pakikappi oma asjade üleandmiseks nende uuele omanikule või e-ostude tagastamiseks, siis saad C-koodi abil panna asjad kappi.

Kui soovid kasutada C-box pakikappi oma e-ostude kättesaamiseks, siis edastad saadud C-koodi neid tarnivale e-poele, kullerile või eraisikule.

C-kood kaupade välja võtmiseks

Teise C-koodi kaupade välja võtmiseks saad e-maili ja telefoni teel siis, kui Sinu kaubad on toimetatud C-box pakikappi.

Kui kasutad C-box’i oma oma asjade üleandmiseks, siis edastad saadud C-koodi nende uuele omanikule. Kui kasutad koduukse pakikappi oma e-ostude tagastamiseks, edastad saadud C-koodi e-poele või kullerile.

Kui kasutad C-box’i oma asjade kättesaamiseks, saad kaubad saadud C-koodi abil ise kapist välja võtta.

Kuidas kasutada C-koodi e-ostlemisel?

C-koodi edastamine e-poele

Kui Sinu kaup on saabumas lähipäevadel või tead täpselt selle saabumiskuupäeva, on mõistlik C-box pakikapi kapiuks endale sobivaks ajavahemikuks broneerida siis, kui vormistad e-poes oma tellimust. Sellisel juhul saad C-koodi kaupade kohale toimetamiseks märkida e-poes tarneaadressi juurde:

  1. Kui veebipoel on kohaletoimetamisandmete juures eraldi väli “Teade kullerile”, siis kirjuta oma C-kood sinna. Näiteks: “Pakk tuua maja ees paiknevasse C-box pakiautomaati, C-kood selle avamiseks on #####.”
  2. Kui võimalik, siis saad lisada C-koodi hoopis aadressi väljale. Näiteks “Seebi 1-222, Tallinn, C-box pakiautomaat, C-kood #####”
  3. Kui veebipoe aadressiväljal on tähemärkide arv piiratud, siis saad lisada C-koodi oma nime taha (nimeväli ei ole kunagi standariseeritud). Näiteks: Kati Karu (pakk toimetada C-box pakiautomaati, C-kood #####)

C-koodi edastamine kullerile

Kui ostad kaupa välismaalt ning ei tea selle täpset tarneaega, jäta C-box esialgu broneerimata. Broneeri kapp siis, kui Sind teavitatakse kauba peatsest saabumisest ja sellega seotud detailidest. Enamik kullerfirmasid teavitavad Sind kauba saabumisest samal või eelneval päeval sõnumiga ning annavad teada, kuidas muuta/täpsustada oma tarneandmeid:

  1. Kui kullerfirma edastab Sulle kulleri telefoninumbri, saad vastavale numbrile kirjutada sõnumi. Näiteks: “Palun toimetada minu pakk maja ees asuvasse C-box pakikappi, C-kood #####”
  2. Kui kullerfirma edastab Sulle kullerfirma telefoninumbri, saad vastavale numbrile helistada ning paluda toimetada oma kaubad C-box pakikappi, C-kood #####.
  3. Kui kullerfirma edastab Sulle oma iseteeninduse veebilingi, saad tarneandmeid täpsustada seal.
  4. Kui kullerfirma ei paku Sulle mingil põhjusel võimalust oma tarneandmete täpsustamiseks, saad kulleri suunata oma C-box pakikappi jätma siis, kui kuller teavitab Sind enda kohalejõudmisest.

C-koodi edastamine eraisikule

Eraisikule saad C-koodi edastada täpselt nii nagu Sinu jaoks kõige mugavam on. Helista, saada sõnum või jaga koodi mõnes muus sõnumirakenduses. Valik on Sinu!

Liitu C-box'i uudiskirjaga, et olla kursis olulisemate arengutega meie kapivõrgustikus!

C-box OÜ

info@c-box.eu