fbpx

C-box on intelligentne pakiautomaat sinu koduuksel, kuhu saad tellida kaupu kõigilt kulleritelt, kaupmeestelt ja ka eraisikutelt.

Pakiautomaate on igal pool. Mille poolest erineb C-box teistest pakikappidest?

 1. C-box asub sinu kodumaja ukse ees. See on sama lähedal kui sinu külmkapp või garderoob. Sa saad nüüd kõik pakid enda koduuksele tellida ilma, et ise kodus kullerit ootama peaksid.
 2. C-box on reguleeritava sisetemperatuuriga – Sa ei pea muretsema ühegi toidukauba riknemise pärast. Vastavalt kauba iseloomule toimib C-box nii külmkapi kui praeahjuna – turvaliselt hoitud on nii Sinu toidukaubad kui ka kuum pizza. Muidugi võid C-boxi tellida ka oma riided ja jalanõud, kasutamata temperatuurikontrolli võimalusi.
 3. C-box on universaalne – see töötab liidestamist vajamata kõigi kaubatarnijatega (alates erinevatest kullerfirmadest, toidupoodidest kuni eraisikuteni). C-box kapiuksed avanevad ühekordsete C-koodidega. C-koodi saamiseks pole vaja teha muud, kui broneerida endale sobivaks ajavahemikuks kapiuks C-box veebi- või mobiilirakenduses. Ühtlasi saad valida ka oma jaoba jaoks sobiva kapi sisetemperatuuri. Kui kaubad on kappi toimetatud, saad teise C-koodi nende väljavõtmiseks. Lihtne!

 

1. C-box asub sinu kodumaja ukse ees. See on sama lähedal kui sinu külmkapp või
garderoob. Sa saad nüüd kõik pakid enda koduuksele tellida ilma, et ise kodus
kullerit ootama peaksid.

2. C-box on reguleeritava sisetemperatuuriga – Sa ei pea muretsema ühegi
toidukauba riknemise pärast. Vastavalt kauba iseloomule toimib C-box nii külmkapi
kui praeahjuna – turvaliselt hoitud on nii Sinu toidukaubad kui ka kuum pizza.
Muidugi võid C-boxi tellida ka oma riided ja jalanõud, kasutamata
temperatuurikontrolli võimalusi.

3. C-box pakikapile saavad ligi kõik kullerid, kaupmehed ning ka eraisikud. C-box’i uksed avanevad igale soovijale unikaalsete C-koodidega, mida genereerib C-box veebi- või mobiiliäpp. Juhised oma “tarne koju” meetodil saabuva kauba saamiseks C-box pakikappi koos C-koodiga saad edastada kullerfirmale e-poes välja “teade kullerile” abil või kauba tarnijaga otse suheldes.
Kapi saab broneerida just selleks ajavahemikuks, mil kaubatarne on saabumas või väljumas.

Tellimaks oma veebiostud C-boxi tuleb C-kood sisestada veebipoes oma aadressi juurde. Sõltuvalt veebipoest saab seda teha neljal erineval moel:

 • Kui veebipoel on kohaletoimetamisandmete juures eraldi väli “Teade kullerile”, siis kirjuta oma C-kood sinna. Näiteks: “Pakk tuua maja ees paiknevasse C-box pakiautomaati, C-kood selle avamiseks on #####.”
 • Kui võimalik, siis saad lisada C-koodi hoopis aadressi väljale. Näiteks “Seebi 1-222, Tallinn, C-box pakiautomaat, C-kood #####”
 • Kui veebipoe aadressiväljal on tähemärkide arv piiratud, siis saad lisada C-koodi hoopis oma nime taha (nimeväli ei ole kunagi standariseeritud). Näiteks: Kati Karu (pakk toimetada C-box pakiautomaati, C-kood #####)
 • Kui ostad kaupa välismaalt ning ei tea selle täpset tarneaega, jäta C-box esialgu broneerimata. Broneeri kapp siis, kui Sind teavitatakse kauba peatsest saabumisest ja sellega seotud detailidest. Siis saad C-koodi edastada vastavalt kullerfirma juhistele, kas kullerfirma klienditoele telefoni või veebivormi abil või otse kullerile sõnumi või telefonikõne abil. Näiteks: “Palun toimetada minu pakk maja ees asuvasse C-box pakiautomaati, C-kood #####”

P.S. C-boxi saad vajadusel broneerida ka siis, kui kuller on juba jõudnud Sinu maja juurde. Kapi broneerimine ja C-koodi saamine võtab registreeritud kasutajal max 30 sek. Siis saad C-koodi öelda edasi kullerile, kes kaubad selle abil kappi paigutab.

 

Vaata, kuidas tellida oma e-ostud C-box’i edastades C-koodi e-poele: 

 

Vaata, kuidas tellida oma kaubad C-box’i edatades C-koodi otse kullerile või kullerfirmale:

C-boxi saavad kaupu tuua kõik kullerid, teenuspakkujad ning isegi eraisikud. Rimi, Selver, Omniva, DPD, FedEx, vanaema jne – meie ei diskrimineeri ühtegi kauba toojat, vastuvõtjat ega üleandjat.

 1. Broneeri C-box pakikapp, saad vastu C-koodi.
 2. Vali tarneviisiks “kuller koju” ning edasta e-poodi/kullerile saadud C-kood.
 3. Saad teavituse, kui Sinu kaubad on C-box pakiautomaati jõudnud.

Uuri täpsemalt, kuidas kaubad C-box’i jõuavad ning mida selleks teha SIIT.

C-box on loodud tegema koostööd kõigiga. Selleks ei ole vaja isegi koostööd kokku leppida. Kuller peab vaid olema tähelepanelik ja lugema hoolikalt talle saadetud aadressiandmeid, kus sisaldub lisaks Sinu aadressile ka C-kood (kapi broneeringu kood). C-koodi abil mõistab kuller, et sihtkoha aadressil asub pakikapp, kuhu klient oma paki saada soovib. Kui kuller kaupa sinuni toimetades C-koodi ei märka, siis ta tavapäraselt helistab Sulle teatamaks, et on jõudnud Sinu kodumaja/kontori ukse taha. Siis saad talle telefoni teel meelde tuletada, et aadressiväljalt leiab kuller C-koodi ja koduukse kõrval asub C-boxi pakikapp.

 

C-box püüab erinevate teavitustegevuste abil kõiki kullereid C-koodi olemusega kurssi viia, kuid alguses juhtub kindlasti ka olukordi, kus kuller ei märka aadressi juures olevat C-koodi. Õpime ja areneme –muutused vajavad harjumist, ka siis kui need on ülihead ja -mugavad.

 

Omaltpoolt saad kullerit aidata lisades võimalusel nt e-poe aadressiribale ka selgituse selle kohta, et C-kood viitab Sinu ukse ees asuva pakikapi avamise koodile. Nii võid olla kindel, et järgmisel korral on kuller C-boxi tööpõhimõtetest teadlik ning varsti ei tegutse Eestis ühtegi kullerit, kes C-koodi peale kulmu kortsutaks.

Kui varem ootasid Sina kodus pakki, siis nüüd ootab pakk kodus Sind. Sa ei pea enam kodus ühtegi kullerit ootama. Sa ei pea enam paki kättesaamiseks kuhugi sõitma. Sa saad C-box’i kasutada ka järelturu kaupade üleandmiseks või hoopis koristajale võtmete andmiseks. C-box võtab Su kaubad vastu ka siis, kui kuller juba ootamatult Su ukse taga on. 

Väga mugav on C-boxi tänu kapi reguleeritavale sisetemperatuurile kasutada ka toiduainete vastuvõtmiseks või üle andmiseks. Toidukaupu toimetavad kullerautod on tänapäeval väga üle koormatud. Tarneaegasid tööpäeva lõpus on praktiliselt võimatu saada. Kui kasutad C-boxi, võid tarneaja valida saadavate ja soodsamate hulgast. Sul pole enam vahet, millal kuller C-boxi täidab – sina saad kauba välja võtta endale sobival hetkel. Kaup ei rikne, sest kapp on alati Sinu kauba jaoks sobival temperatuuril. See on nagu nutikas postkast, mis ootab alati Su kaupu.

Tutvu ka 7 olukorraga, kus C-box Su elu võib päästa.

C-box pakikappi on eriti mugav kasutada selliste veebiostude kättesaamiseks, mille kojuvedu on tasuta või soodne. Telli C-box’i näiteks oma ostud e-toidupoodidest, rahvusvahelistest riidepoodidest ja veebikaubamajadest või kasuta seda hoopis näiteks oma lemmiktalu kaupade kättesaamiseks.

C-box’i võid kasutada ka kaupade tagastamiseks e-poodi või üleandmiseks kullerile.

 

Lisaks sobib C-box hästi ka eraisikute vaheliseks kaubavahetuseks – võid jätta C-box kappi oma korterivõtmed Airbnb üürnikule, raamatud oma sõbrale või hoopis laenata selle abil puhastusseadeldist oma naabrimehele.

Põhimõtteliselt võid C-boxi tellida kõiki kaupu, mida teenust ostutavad kullerfirmad on valmis kohale toimetama. Piiranguteks on vaid pakikapi mõõtmed (55x34x42 cm).

Täna on kõikide C-box kortermaja pakikappide kasutamine tasuta.

 

C-box kortermaja pakikapid on ühiskasutuses nagu nt taksod, tõukerattad jmt. See tähendab, et tulevikus maksab ööpäeva põhist tasu (1-3€)  see e-ostleja, kes parasjagu pakikapi broneerib (C-box veebirakenduses https://app.c-box.eu/ või äpis) ja seda kasutab. 

 

Näide 1. Kui tead, et Sinu kaup on jõudmas järgmiseks päevaks (24 h) – maksad vastavalt pakikapi sisetemperatuuri valikule selle eest 1-3€ ning edastad kapi broneerimisel saadud C-koodi pakikapi avamiseks e-poele.

 

Näide 2. Kui e-pood ütleb, et Sinu kaup jõuab 5-8 päeva jooksul, on Sul kaks võimalust:

  1.  Broneerid endale pakikapi sobivaks päevaks (24h) siis, kui kullerfirma on Sind teavitanud kulleri peatsest saabumisest (üldiselt teeb seda sama päeva hommikul või eelmisel päeval). Maksad vastavalt pakikapi temperatuurivalikule selle eest 1-3€ ning edastad kapi broneerimisel saadud C-koodi pakikapi avamiseks kullerile/kullerfirmale.
  2.  Broneerid pakikapi juba tellimuse vormistamise hetkel kolmepäevaseks ajavahemikuks, mis algab 5 päeva pärast. Sellisel juhul maksad vastavalt pakikapi temperatuurivalikule selle eest 3 korda 1-3€ (kolme ööpäeva tasu) ning edastad kapi broneerimisel saadud C-koodi pakikapi avamiseks tellimust vormistades e-poele.

 

P.S. C-box ei vastuta üldjuhul kauba kojutarne, kullerveo eest (va välja kuulutatud erikampaaniad) ning selle eest tuleb tasuda vastavalt e-poe ja/või kullerfirma hinnakirjale.

C-boxi pakikapid on 55 cm laiad, 34 cm kõrged, 42 cm sügavad. Neisse mahub ilusti ära 3 toidukotti. C-boxi pakikapp on võrreldav enamlevinud postiautomaatide kõige suurema ehk L-suuruses kapiga.

Jah, C-box’i on lihtne kasutada ka kaupade tagastamiseks e-poodi või hoopis üleandmiseks kullerile, eraisikule. 

Broneeri C-box pakikapp sobivaks ajaperioodiks ning määra kapile kaupadele sobilik temperatuur. Saad vastu ühekordse C-koodi üleantavate kaupade kappi sisestamiseks. 

Kui oled kaubad kappi sisestanud, saad SMSi ja e-maili teel uue C-koodi nende väljavõtmiseks. Edasta see kullerile ja/või kauba kättesaajale.

 

Kui soovid, et keegi teine Sulle kaubad kodu juures paiknevasse C-box nutipostkasti jätaks, siis broneeri endale C-box pakikapp sobivaks ajaperioodiks ning määra kapile kaupadele sobilik temperatuur. Saad vastu ühekordse C-koodi kaupade kappi sisestamiseks, mille saad edastada kauba üleandjale.

Sina saad teavituse, kui soovitud kaubad on kappi jõudnud koos uue C-koodiga asjade kapist väljavõtmiseks SMSi ja e-maili teel.

Vaata, kuidas kasutada C-box pakikappi asjade/pakkide üleandmiseks kullerile või eraisikule:

 

Vaata, kuidas saab sõber/naabrimees vmt Sulle C-box pakikappi asju jätta:

C-box on intelligentne pakikapp, mis on keskkonna- ja energiasäästlik. Kui C-boxi ei ole kaupa parajasti saabumas, on kapi temperatuurikontroll välja lülitatud. Sina saad kappi broneerides valida kolme temperatuurivaliku vahel: jahutatud kapp (+5), soojendatud kapp (+45) või tavatemperatuuril kapp juhuks, kui sinu saabuv ost ei ole hoiustamistemperatuuri osas nõudlik.

1. Kui oled kortermaja elanik

Sinu maja juures asuv kapp on olemuselt ühiskasutuses nagu hotell. Seda saab kasutada igaüks, kes teeb broneeringu ja selle eest maksab. Seega, Sinu kortermaja ees asuvat pakikappi võib kasutada ka mõne teise maja elanik. Samas pole Sul vaja muret tunda sellepärast, et pakikappe ei jätku. C-box jälgib kogu aeg oma täituvusprotsenti ja kui kapid saavad väga täis, siis paigaldame neid samasse asukohta või lähiümbrusesse juurde.

2. Kui oled eramaja elanik

Pakikapp on Sinu oma. Sina määrad, kas tahad pakki kasutada ainult ise koos perega või kui on soovi, võid seda jagada naabritega. Sina valid, kes saavad sinu pakikapi broneerimiseks õiguse.

C-boxi broneeringut tehes saad valida, millisest päevast alates soovid kapi broneerida kauba vastu võtmiseks ning mitmeks järgnevaks päevaks soovid kapi broneerida (broneerimisperiood).

Broneerimisperioodi vältel saabub kaup kappi ja see peab saama sealt ka välja võetud. Kui broneerimisperiood hakkab lõppema ja sa ei ole kaupa kapist välja võtnud, siis saadab C-box sulle meeldetuletuse. Kui Sul mingil põhjusel siiski ei õnnestu oma kaupa enne broneeringuperioodi lõppu kapist välja võtta, siis võta ühendust C-box klienditoega 6840055 või  info@c-box.eu oma broneeringuperioodi pikendamiseks. 

Juhul, kui Sa oma kaupa broneeringuperioodi lõpuks C-boxist välja ei võta ja ei pikenda ka broneerimisaega, siis rändab Sinu kaup C-boxi kontorisse, kust Sa saad selle järgmise 10 päeva jooksul ise järele tulles täiendava hoiustamistasu eest kätte.

C-box pakikapi broneerimine ning C-koodi samine veebi- või mobiiliäpis võtab registreeritud kasutajal max 30 sekundit.

 

Kui kasutad C-box’i esmakordselt, siis pead lisaliigutusena end ka kasutajaks registreeruma ja sisse logima. See võtab aega orienteeruvalt ühe minuti.

C-box pakikappi on ühtemoodi mugav broneerida nii veebist (app.c-box.eu) kui mobiiliäpist (laadi alla Google Plays’st või App Store’st).

Broneerimisprotsess ja kasutajaandmed on samad nii veebis kui mobiilis. Seega saad ise valida, kuidas Sul parasjagu mugavam kappi broneerida on.

Pane ainult tähele, et kahte seadmesse korraga samaaegselt sisse logitud olla pole võimalik.

Kui broneerimisperiood hakkab lõppema ja Sa ei ole kaupa kapist välja võtnud, siis saadab C-box sulle meeldetuletuse broneeringuperioodi lõppemise kohta.

 

Kui Sul mingil põhjusel ei õnnestu enne broneeringuperioodi lõppu oma kaupadele järgi minna, siis anna sellest võimalikult kiiresti teada info@c-box.eu või +372 6840055, et C-box klienditugi saaks Sinu broneeringuperioodi pikendada.

 

Juhul, kui Sa oma kaupa broneerimisperioodi lõpuks C-boxist välja ei võta ja ei pikenda ka broneerimisaega, siis rändab Sinu kaup C-boxi kontorisse, kust saad selle ise järele tulles täiendava hoiustamistasu eest kätte järgneva 10 päeva jooksul.

C-koodid on ühekordsed koodid, mida saad kasutada vastavalt kaupade sisestamiseks või väljavõtmiseks.

 

Esimene C-kood, mille saad pakikapi broneerimisel kaupade sisetamiseks, hakkab kehtima alates broneeringuperioodi algusest ning kehtib kuni selle lõpuni või hetkeni, mil saad uue C-koodi kaupade väljavõtmiseks.

 

Teine C-kood kaupade väljavõtmiseks kehtib kuni Sinu broneeringuperioodi lõpuni või hetkeni, mil võtad kaubad kapist välja. 

 

Kui Sinu C-kood ei tööta, siis oled selle juba ära kasutanud (vastavalt kaupade väljavõtmiseks või üleandmiseks) või on Sinu broneeringuperiood juba läbi saanud. Kui broneerisid endale pakikapi vahetult enne selle avamiskatset, on väike võimalus, et broneering pole veel kapini jõudnud (andmevahetus võtab ca 40 sek). Proovi koodi uuesti sisestada!

Kui Sul on küsimusi oma C-koodi kohta, siis esita need julgelt info@c-box.eu või telefonil +372 6840055.

C-boxi kasutamiseks pead sa olema registreerunud klient. Parasjagu aktiivsed broneeringukoodid on C-boxi veebi- ja mobiiliäpis Sinu jaoks nähtavad. Need ei kao sealt kuhugi enne broneerimisperioodi lõppu ja/või koodide ära kasutamist.

 

Kui peaksid unustama oma C-boxi kasutaja salasõna, saad seda uuendada. Sellisel juhul saadetakse sulle ligipääsuks uus e-mail.

Jah, Sul on võimalik kapi broneeringut pikendada. Helista selleks 6840055 või kirjuta info@c-box.eu. Töötame ka selle nimelt, et tulevikus saaksid oma kapi broneeringut ka ise pikendada.

Ühekordsed koodid pakikapi täitmiseks ja tühjendamiseks on alati unikaalsed. Ainult Sina saad koodid teada ja neid olulistele osapooltele edastada.

Juhul, kui Sinu maja juures paiknev C-box pakikapp peaks mingil põhjusel täis olema, siis annab C-box veebiäpp sellest Sulle kappi broneerides märku ega genereeri kaupade sisestamiseks vajalikku C-koodi. Sellisel juhul saad sobivuse korral kapi broneerida mõneks hilisemaks perioodiks (nt järgmiseks päevaks) või püüda kappi broneerida samal päeval lootuses, et mõni Sinu naabritest on vahepeal oma kaubad pakikapist välja võtnud ning broneeringu vabastanud.

 

Kindlasti ei ole selline olukord püsiv, kuna C-box jälgib pidevalt oma pakikappide täituvust ning lisab aegsasti lisapüstakuid suurema kasutusintensiivsuse pakikappidele.

C-box aitab säästa kullerite aega ja vähendab nende tegevuse ökoloogilist jalajälge. Kuller saab kauba kohale toimetada siis, kui liikluses pole tipptund, kasvõi öösel, ning optimeerida oma sõidutrajektoori. Lisaks ei pea kuller aega kulutama parkimiskoha leidmisele ja kortermajades orienteerumisele ning saab kauba kiiremini ja efektiivsemalt vastuvõtjateni toimetada. Võidavad nii Sina, kullerid kui ka keskkond!

Loe täpsemalt, kellele ja miks C-box pakikapid kasulikud on siit.

C-box pakikapi jõudmiseks Sinu koduukse juurde on kaks võimalust:

 • C-box võtab Sinu korteriühistuga ise ühendust ning pakub välja võimaluse C-box pakikapi paigaldamiseks omal kulul Sinu kortermaja juurde.
 • Võtad C-box’iga ise ühendust nt veebivormi https://c-box.eu/ukseette/ kaudu ning avaldad soovi C-box pakikapi paigaldamiseks oma kortermaja ette. C-box hindab soovitud asukoha potentsiaali ning esitab Sinu korteriühistule omapoolse pakkumise ja ajakava C-box pakikapi paigaldamiseks.

Jah, põhimõtteliselt võid C-boxi kasutada n-ö tagavarakülmikuna, kui sul tekib selleks vajadus (kodused peod, kodukülmiku puhastamise päev vms). Hinnakiri kapi kasutamise eest on olenemata kasutuseesmärgist sama.

 

PS! C-boxi võib kasutada ka teatud kaubaartikli rentimiseks piirkonna korteritele (nt keemilise puhastuse seade). Sellisel juhul broneerib kauba rendileandja endale C-box pakikapi ja paneb renditava kauba sinna sisse. Kui keegi soovib puhastusmasinat kasutada, saab ta rentida selle masina omanikult ja saab vastu kapikoodi, kus masin sees on. Võtab välja, kasutab ja viib samasse kappi järgmise koodiga tagasi. Nüüd saab järgmine korteriomanik masinat rentida.

C-box pakikappe hooldab ja puhastab C-box hooldustiim.

C-box’ide ümbrust haldab ja puhastab vastavalt kokkuleppele C-box hooldustiim või maaomaniku palgatud teenuspakkuja.

 

Kui Sul on pretensioone C-box pakikappide puhtuse või tehnilise korrashoiu kohta, siis palun anna nendest märku info@c-box.eu või +372 6840055, et saaksime need kiiresti lahendada.